چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم

بیشتر افراد به یک رنگ علاقه مند هستند اما ممکن است شما به رنگی که علاقه دارید رنگ مناسبی برای لباس های کمد شما نباشد. هر کسی یه گروه رنگ منحصر به فرد خود را دارد که باعث می شود با آن رنگ ها خاص تر به نظر برسند. هماهنگی بین رنگ های مناسب کنارهم، می تواند تفاوت بین یک لباس خیره کننده و یک لباس نامناسب را به وضوح نشان دهد.

در این مقاله شما می توانید با توجه رنگ پوستتان رنگ لباس هایی که مناسب شماست را پیدا کنید.

مرحله اول : پیدا کردن رنگ پوست

رنگ پوست خود را تعیین کنید

به طور کلی رنگ پوست با تناژهای متفاوتی وجود دارد. اما ما آن را به دو دسته کلی : گرم و سرد تقسیم می کنیم. پوست های گرم شامل رنگ های زرد و نارنجی است، در حالی که پوست سرد شامل رنگ های صورتی و آبی کمرنگ است. دو روش کلی وجود دارد تا تشخیص دهید رنگ پوست تان جز کدام دسته است:

۱- تست رگ

در یک روز آفتابی دست تان را زیر نور خورشید بگیرید و به رگ های روی مچ یا کف دست تان نگاه کنید. افراد دارای رنگ پوست گرم رگ های شان در این حالت سبز به نظر می رسد، در حالی که افراد دارای پوست سرد رگ های شان به رنگ آبی یا بنفش هستند.

۲- تست جواهرات

در زیر نور طبیعی، یک دستبند نقره ای را روی مچ یک دست و دست دیگر را دستبند طلا بگذارید. به هر دو دست خوب نگاه کنید و ببینید کدام چهره شما را بهتر می کند. اگر دستبند طلا باشد، رنگ پوست شما گرم است . اگر دستبند نقره ای چهره تان را بهتر می کند، رنگ پوست شما سرد است.

رنگ پوست خود را به خاطر داشته باشید

حالا با توجه به اطلاعاتی گفته شده، شما می توانید تعیین کنید کدام خانواده رنگ به پوست شما می آید. یک قانون خوب این است که رنگ هایی که باعث ایجاد یک تضاد در درخشندگی پوست شما می شود، می تواند گزینه مناسبی باشد. اگر رنگ پوست شما گرم و تیره است، تنالیته های نارنجی ها و زرد ها تقریبا همیشه عالی به نظر می رسد. همچنین تنالیته رنگ جواهرات مثل سبز زمردی، یاقوتی و ارغوانی روی پوست شفاف، بدون در نظر گرفتن رنگ پوست بسیار جلوه می کند.

تاپ ها و روسری هایی بپوشید که رنگ چشمانتان را براق می کند

اگر می خواهید چشمانتان درشت و زیبا به نظر برسد از رنگ هایی با اشباع کامل استفاده کنید. بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با رنگ چشمان شما مطابقت دارد یا  رنگی که بیشترین تضاد رنگی را ایجاد می کند. قرمز های پر رنگ ، رنگ قهوه ای چشمان شما را به نمایش می کشند و برای چشمان رنگی یا روشن، به عنوان یک تضاد، خیره کننده جلوه می دهند.

انتخاب رنگ های خنثی

یک یا دو رنگ خنثی را انتخاب کنید. این رنگ ها شامل رنگ لباس های کمد تان می شود. معمولا شلوار، پیراهن، کاپشن و کفش‏های شما باید از رنگ های خنثی انتخاب شده باشند. از ترکیب کردن رنگ های خنثی با هم اجتناب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *