شناخت اولیه ماشین بافندگی

یک پارچه معمولی تاری پودی از دو دسته نخ تشکیل شده است که به صورت عمود برهم لا به لای یک دیگر رفته اند و یک سطح را تشکیل میدهند.

یک دسته از نخ های تشکیل دهنده ی بافت به نام تار و دسته دیگر به نام پود شناخته میشود. نخ های پود در عرض پارچه و نخ های تار در طول پارچه قرار میگیرند.

بسته ب این که چه تعداد نخ تار یا پود در واحد طول وجود داشته باشد تراکم پارچه مشخص میشود. برحسب نوع مصرف پارچه، نوع نخ و تراکم تار و پود آن تعیین میگردد. جهت انجام یک بافت تاری پودی دستگاه ها و وسایل مختلفی وجود دارد که ساده ترین آنها دستگاه گلیم بافی دستی است.

در یک ماشین بافندگی برای این که نخ های تار جای زیادی را اشغال نکند نخ های تار را به صورت وازی بایکدیگر روی یک چله قرار میدهند. نخ های تار ضمن انجام عملیات بافت به مرور باز شده و ماشین بافندگی را تغذیه میکنند.

در ماشین بافندگی ماکویی نخ های پود روی وسیله ای به نام ماسوره پیچیده میشوند و به طریقی که توضیح خواهیم داد در داخل ماکو از میان نخ های تار عبور میکنند.

هر دستگاه ماشین بافندگی دارای یک اسکلت اولیه می باشد. این اسکلت شامل دو سطح جانبی است که در طرفین قرار دارد و توسط تیر هایی در عرض ماشین به یکدیگر متصل شده اند. از آنجایی که یاتاقان های مربوط به محور های ماشین روی این دو سطح ماشین قرار میگیرند، تراز نمودن این اسکلت در جهات مختلف از اهمیت به سزایی برخوردار است.

محور های موجود در ماشین بافندگی معمولا حرکت خود را از یک محور به نام محور اصلی یا میل لنگ دریافت میکنند.

حرکت محور اصلی نیز از طریق یک الکترو موتور تامین میشود. ماشین بافندگی مثل هر ماشین دیگری نیاز به ترمز برای توقف دارد. از این رو یک ترمز جهت توقف سریع ماشین و یک کلاچ به جهت قطع و وصل حرکت از موتور در آن تعبیه شده است. کلاچ ه و ترمز های ماشین های بافندگی به روش های مختلفی طراحی و ساخته شده اند.

در هنگام راه اندازی ماشین های بافندگی، با اطمینان از این که کلاچ حرکت موتور را از محور اصلی جدا کرده و ترمز نیز در حال عمل است میتوان موتور ماشین را روشن نمود. در این حالت با روشن شدن موتور تنها محور چرخش نمونده و حرکت را به دیسک کلاچ منتقل میکند. اما چون ارتباط کلاچ قطع بوده و محور اصلی نیز در حال ترمز است حرکت ترمز به محور اصلی ماشین منتقل نمیشود. در این حالت کشیدن دسته ی راه اندازی ماشین موجب قطع ترمز و اتصال حرکت موتور به محور اصلی، از طریق کلاچ خواهد شد که با این عمل ماشین بافندگی کار خود را آغاز میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *